Sürdürülebilir Dekorasyon Ürünleri Hakkında

Pek çok mobilya şirketi, ürünlerinin “yeşil” olduğunu iddia ediyor ve bu genellikle malzeme tedarikine atıfta bulunuyor. Belki koltuk çerçeveleri çöplük kaynaklı hurda metalden yapılmıştır veya yastıkları kullanılmış şeritle doldurulmuştur. Sorumlu malzeme tedariki önemlidir, ancak bir şeyi mutlaka sürdürülebilir kılmaz; yani, çevresel ve kaynak tüketimi açısından sonsuza kadar var olabilir.

Sürdürülebilir mobilya olarak kabul edilebilmesi için yüksek kaliteli olması ve enerji ve kaynak ihtiyacı azaltılmış bir yaşam tarzını desteklemesi gerekir. En sorumlu şekilde elde edilen malzemelerden yapılmış bir mobilyaya sahip olabilirsiniz, ancak kısa sürede parçalanıp bir çöp sahasına düşerse veya yalnızca bir karbona sığacak şekilde tasarlanmışsa – kusan, kaynakları yutan McMansion, sürdürülebilir değil.
Sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda, boyut önemlidir. İşte nedeni:

Karbon ayak izimizi ve doğal kaynak tüketimimizi azaltmanın en iyi yolu değilse de, evlerimizin fiziksel ayak izlerini azaltmaktır.
Daha küçük evler, daha büyük evlere göre daha az operasyonel karbon emisyonu (ör. Isıtma ve soğutma) üretir ve inşa edilmesi daha az kaynak gerektirir.
Daha küçük evler, aşırı tüketiciliği caydırıp, bu davranışın çevresel etkisini hafifletme eğilimindedir.
Daha küçük evler tipik olarak daha yoğun, daha transit dostu toplulukları destekler ve doğaları gereği ilgili geçiş emisyonlarında bir azalmaya izin verir.


Related Posts

Leave a comment