Dekorasyona Dair Pratik İpuçları

Küçük bir apartman dairesinde yaşamak, tüm eşyalarınızı nereye koyacağınızı belirlemede bir takım zorluklar yaratabilir. Büyük bir evde yaşadığınızda, yayılacakları çok fazla alan olduğu için işler kaybolur. Sorun şu ki, ihtiyacınız olandan daha fazla eşya biriktiriyorsunuz, aslında depolama dolapları olan alanların bakımını yapıp bunun için ödeme yapmanız gerekebileceğinden bahsetmiyorum bile. Küçük daireler sizi yalnızca önemli olanı tutmaya zorlar. Bu, daha basit, daha gerekli bir yaşam için harikadır – pahalı kentsel gayrimenkulleri karşılamanıza izin verdiğinden bahsetmeye bile gerek yok. Sorun şu ki, küçük daireniz için çok akıllıca bazı depolama fikirleri üretmedikçe, alanlarınız dağınık olduğunda hurdalıklar veya organize edildiğinde depolar gibi hissetmeye başlayabilir.

İşte bu yazının amacı bu. Küçük dairenizi bir depo dolabında değil, bir evde yaşıyormuşsunuz gibi hissettirecek küçük alanlar için size bazı yaratıcı depolama fikirleri vermek istiyoruz.

Depolama fikri # 1: Sevdiğiniz ve kullandığınız şeyi saklayın, geri kalanından kurtulun

Küçük odalar için mutlaka “akıllı” bir depolama fikri olmasa da, küçük alanlar için herhangi bir depolama çözümü bulmadan önce yapılması gereken ilk ve belki de en önemli şey, depoladığınız şeylerin denetimini yapmaktır. Kulağa aşikar geldiğini biliyoruz, ancak depolanacak daha az malzeme olduğundan, bulunacak daha az depolama çözümü olacaktır.

Ayrıştırma ve dağınıklığı giderme konusunda ilham almak için gidilecek yer sıkıntısı yok. Marie Kondo’nun “The Life-Changing Magic of Tidying Up” ı veya konuyla ilgili diğer birçok kitaptan birini alın. Analiz üzerine, çoğumuz evlerimizdeki eşyaların küçük bir kısmını kullandığımızı fark ederiz. Daha az eşya, küçük alanlarınızı düzenleme görevini çok daha kolay hale getirir.

Ayrıştırmanın faydaları, daha kolay organizasyon ve depolama çözümlerinin ötesine geçer. Daha az malzeme, satın alınacak, sürdürülecek ve yönetilecek daha az şey olduğundan, birçok kişi daha mutlu, daha hafif ve daha özgür hissettiklerini bildiriyor.


Related Posts

Leave a comment